Nejšedivější měsíc roku je tu. Podpořte imunitu a zažeňte chmury  s pomocí vitamínů a minerálů!

Nejšedivější měsíc roku je tu. Podpořte imunitu a zažeňte chmury s pomocí vitamínů a minerálů!

3 minuty čtení 2258

Nový začátek a svítání na lepší časy? Nebo spíš měsíc špatné nálady a únavy? Únor patří podle statistik mezi nejméně oblíbené měsíce v roce. Vysvětlíme si proč a také si řekneme, na co se v únoru zaměřit, abychom i přesto byli zdraví a mohli vkročit do předjaří s optimismem.

Únor je náročný hlavně na naši psychiku

Věděli jste, že na lidskou psychiku má velký vliv i počasí? Zima je pochopitelně nejhorší: brzy se stmívá, je nejméně slunečných dní, a když už slunce svítí, paprsky jsou hodně slabé. Jak říká známá pohádka: bez sluníčka prostě není život. 

Pokud se i Vy v tomto měsíci cítíte vyčerpaní a špatné myšlenky převažují nad radostnými chvilkami, čtěte dál. Poradíme vám, jak si s tímhle šedivým obdobím poradit. Nebojte se, je to jen chvilková záležitost!

Postarejte se o to, abyste měli dostatek hořčíku

Hořčík je minerál, který neodmyslitelně potřebujeme pro naše zdraví. Podporuje správné fungování svalů (právě kvůli nedostatku hořčíku se často cítíme unaveni), je důležitý také pro kosti. Ne každý už ale ví, že hořčík prospívá také nervové soustavě a podílí se na našem psychickém stavu. 

Dalo by se říct, že hořčík je minerál pro únor jako dělaný! Kromě toho, že vám pomůže zabojovat s fyzickou i duševní únavou, podpoří i vaši mysl. Lépe si poradíte se stresem a hravě zaženete i zimní splín. 

Hořčíku mají lidé obecně málo. Rostliny, jež jsou součástí naší stravy (a kterými se krmí zvířata), se dnes pěstují v půdě poměrně chudé na hořčík. Tím pádem je i obsah hořčíku v potravinách nižší než dřív a není od věci ho doplňovat v tabletách.

Kromě hořčíku vsaďte na osvědčené vitamíny

Nejlepší přátelé vaší imunity jsou vitamín C a vitamín D. Únor představuje vrchol zimy. Léto je opravdu dávno za námi a jaro ještě v nedohlednu. Máme nejméně čerstvého ovoce a zeleniny z celého roku, nejméně sluníčka, nejméně pohybu. Uprostřed zimy záleží opravdu na naší zodpovědnosti, abychom svému tělu pomohli a dopřáli mu potřebné vitamíny na podporu imunity. 

Vitamín C najdeme především v ovoci a zelenině, ale jeho obsah se hodně liší. Bombou plnou „céčka“ je např. rakytník a černý rybíz. Vyzkoušet můžete i náš vitamín C s výtažkem ze šípků, který má ovocnou příchuť a nemusí se polykat. 

Vitamín D najdete v rybím tuku. Teď v zimě, kdy se nám „déčko“ v těle skoro netvoří, protože nesvítí sluníčko, je dobré ho doplňovat denně. Podpoří nejen imunitu, ale i kosti. 

Co si z tohoto článku zapamatovat? 

V zimních měsících je důležité podpořit nejen imunitu, ale i psychiku. Ideální je dopřát si pravidelně hořčík z mořských zdrojů. Svou imunitu podpořte vitamínem C a D a uvidíte, že tohle šedivé období zvládnete hravě. 

Ostatně napište nám komentář! Bojujete v únoru s únavou, nebo si naopak užíváte sněhovou peřinu a zimní radovánky? 

 

AquaMAGNESIUM

AquaMAGNESIUM Speciální nabídka 1+1

100 % přírodní forma hořčíku z mořské vody pobřeží Irska. Díky své čistotě se v našem těle lépe vstřebává. Spolu s přidaným manganem a vitamínem B6 se jedná o ideální kombinaci na podporu správné funkce svalů, zdravý kostí a nervových funkcí.

Vaše komentáře

Ladislava Petranova

Ano,najednou mě v únoru přepadly úzkosti,slabost, začal mě zlobit žlučník, trvá to už týden

Přidat komentář

Sdílet

Témata článku:

Mohlo by vás zajímat

Online poradna
MUDr. Tomáš Vymazal
prof. MUDr. Tomáš Vymazal, Ph.D., MHA
Přednosta KARIM 2. LF UK a FN Motol

Chcete se zeptat na naše doplňky stravy a jejich užívání, zeptejte se v online poradně našich odborníků z pohodlí domova.

Online poradna